Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Andrzej Meller - Droga do Kabulu

Utworzono dnia 03.09.2021

25 listopada 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała w Rządcówce w Łęce Opatowskiej spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem – podróżnikiem, reportażystą, korespondentem wojennym oraz autorem książek: Miraż. Trzy lata w Azji; Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki; Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie.

W trakcie spotkania Pan Andrzej przedstawił relację z trwającej 9 miesięcy podróży, którą odbył w tym roku wraz z żoną kamperem do Afganistanu. Tylko do samej stolicy Afganistanu – Kabulu lecieli samolotem, ponieważ ze względu na panujące tam warunki, przejazd kamperem był niemożliwy. Wśród odwiedzonych przez nich miejsc znalazły się mi. Bałkany, Turcja, Iran, Afganistan, Azerbejdżan, Dagestan, Czeczenia i Rosja.

Dzięki opowieściom o miejscach i ludziach oraz pokazowi zdjęć, który zaprezentował Andrzej Meller, uczestnicy spotkania mogli chociaż na chwilę przenieść się w te odległe zakątki. Spotkanie obfitowało w niezwykle barwne i ciekawe opowieści dotyczące odwiedzonych miejsc – o obyczajach i tradycjach, tle kulturowym i religijnym, sytuacji politycznej, a przede wszystkim o napotkanych w drodze ludziach. Pan Andrzej pisze również książkę, pod tytułem Droga do Kabulu będącą zapisem podróży, która mamy nadzieję, ukaże się niebawem.

Na zakończenie dyrektor Biblioteki – Gabriela Brzezińska wręczyła Panu Andrzejowi upominek. Następnie zainteresowani mogli kupić książkę Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie z dedykacja i autografem autora.

Spotkanie pomogło przygotować Bibliotece Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej, za co Pani przewodniczącej Koła Zofii Kucharskiej serdecznie dziękujemy.

Andrzej Meller - Kabul

Utworzono dnia 12.10.2021, 13:36

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny