Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Zrób Misia - Dzieje się w bibliotece...

Utworzono dnia 02.09.2021

2 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się pierwsze zajęcia organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii” pod tytułem „Zrób Misia”. Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnikami zajęć były najmłodsze dzieci w wieku 1,5 roku – 5 lat wraz z rodzicem, dla których przygotowano zabawy aktywizujące z elementami biblioterapii, głośne czytanie oraz część kreatywno-warsztatową polegającą na wykonaniu pluszowego misia oraz koszulki z własną, trwałą grafiką.

Spotkanie z najmłodszymi rozpoczęło się od zabawy ruchowej Boogie Woogie oraz skocznej rymowanki, która wzmacnia koncentrację przed głośnym czytaniem, i zaprasza dzieci do lektury. Tematem przewodnim i inspiracją do zajęć było opowiadanie Davida Mellinga pt. ”Kochamy Cię, Misiu Tulisiu” – pełna zabawnych przygód i misiowych przytuleń opowieść o poszukiwaniu najlepszego przyjaciela o wielkim sercu. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak cenne jest mieć dobrych kolegów i przyjaciół, nawet tych pluszowych, do których zawsze można się przytulić i zwierzyć do uszka. A, że przyjaciół nigdy nie za wiele, każdy mały uczestnik podczas zajęć zyskał nowego, pluszowego kolegę, którego sam stworzył, ubrał i ozdobił. Po aktywnie spędzonym czasie nadszedł moment relaksu przy dziecięcych masażykach do wiersza „Tu płynie rzeczka” oraz słodkim poczęstunku.

Kolejnym elementem warsztatowym i integracyjnym było wspólne wykonanie przez rodzica i dziecko kolorowej grafiki na koszulce, która będzie pamiątką pobytu w bibliotece i letnim strojem na wakacyjną zabawę w plenerze.

Po nadaniu maskotkom imion i wypisaniu pamiątkowego certyfikatu, każde dziecko opuszczało salę przytulone do swojego nowego pluszowego przyjaciela.

Zrób Misia

Utworzono dnia 28.09.2021, 11:59

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."