Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Zawód dziennikarz

Utworzono dnia 15.11.2023

    W piątek 3 listopada 2023 r. w Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej miało miejsce ponowne spotkanie z dziećmi. Tym razem bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy 3 Szkoły Podstawowej 
w Łęce Opatowskiej z wychowawczynią. Niespodzianką dla dzieci była wizyta dziennikarza Michała Zaczyka, redaktora naczelnego „Radia Sud” oraz gazety bezpłatnej „Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego”.
    Spotkanie rozpoczęło się rozmową na temat tajników zawodu dziennikarza. Było mnóstwo pytań ze strony dzieci. Pan Michał odpowiadał na nie w interesujący sposób. Kolejnym etapem wizyty dziennikarza były zajęcia praktyczne. Redaktor udostępnił uczniom swój profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny w jego zawodzie. Dzieci mogły operować specjalną studyjną lampą oraz filmować kamerą. Pozostałe osoby wcieliły się w role spikerów, czytając scenariusz przedstawienia lalkowego pt.: „Pinokio”. Tekst był czytany z podziałem na role. Uczniowie, którzy wcielili się w role operatorów, zamieniali się potem stanowiskami z uczniami, którzy występowali przed kamerą. Wśród dzieci znaleźli się również ochotnicy, którzy zgłosili się, aby wyrecytować wiersze na pamięć. Wszystkie występy były nagrywane.  Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły 
w zajęciach. Pan Michał wyszedł z propozycją, że przygotuje odpowiednio obrobiony film 
i przekaże go jako prezent dla klasy 3.
     Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. W ten oto sposób nasz gość wyłonił dzieci, które mają predyspozycje do tego, aby w przyszłości pracować w zawodzie spikera radiowego.
   Na zakończenie spotkania, Pan Michał zaprosił do studia Radia Sud wszystkich uczniów klasy 3 razem z wychowawczynią. Zaproszenie to zaskoczyło, a zarazem ucieszyło dzieci, które bardzo zadowolone będą czekać na wycieczkę do naszego lokalnego radia.

źródło:  Filia w Łęce Opatowskiej

Zdjęcia

Utworzono dnia 15.11.2023, 13:08

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 117

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 149

W poprzednim miesiącu: 262

Wszystkich: 6223

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."