Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Zabawa z postaciami z bajek

Utworzono dnia 05.10.2023

We wtorek 3 października 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Opatowie odbyła się „Zabawa z postaciami z bajek” dla dzieci z Gminy Łęka Opatowska. Wydarzenie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w ramach zadania „Zaczarowany świat literatury” sfinansowanego ze Środków Fundacji PZU.
Tego dnia, na pięknie udekorowaną salę, przybyły dzieci przebrane w różnorodne i barwne stroje postaci z bajek, kreskówek i filmów min. księżniczki, biedronki, rycerze, motylki. Wszystkie stroje imponowały pomysłowością. Zabawa rozpoczęła się od wspólnych rozrywek z animatorką, która oprócz pląsów, tańców i zabaw z chustą animacyjną przeprowadzała także konkursy, w których dzieci ochoczo brały udział. Niemałym powodzeniem cieszyło się stoisko z farbami i kredkami do malowania twarzy, gdzie dzieci cierpliwie ustawiały się w kolejkę by wyjść z niej z barwnymi motylami na buzi, groźnymi piratami czy też maskami w stylu Spidermana. 
Po krótkiej przerwie na posiłek odbyły się warsztaty robienia kolorowej biżuterii. Z różnorodnych koralików powstały niepowtarzalne bransoletki, które każdy mógł zabrać do domu.
Podczas zabawy dzieci brały również udział w sesji fotograficznej do kalendarza, który w ramach projektu „Zaczarowany świat literatury” zostanie wydany już niebawem.
Było to wyjątkowe wydarzenie a tańce, konkursy i kolorowe balony sprawiły, że dzieci z uśmiechem na twarzach bawiły się do samego końca. 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu za wspólną zabawę oraz przygotowanie pięknych strojów.

 

Zdjęcia

Utworzono dnia 05.10.2023, 11:43

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 117

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 149

W poprzednim miesiącu: 262

Wszystkich: 6223

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."