Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Wycieczka rowerowa bibliotekarzy i seniorów z Opatowa

Utworzono dnia 29.09.2021

26 września 2021 r. Gminna Biblioteka Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała, tradycyjnie już, jak co roku, wycieczkę rowerową dla seniorów z Koła w Opatowie. Kilkunastoosobowa grupa uczestników wyjechała w niedzielne popołudnie spod Biblioteki w Opatowie w kierunku Wieruszowa. Trasa liczyła około 30 km i prowadziła przez Bolesławiec, Chotynin, Mieleszyn, Mieleszynek i Klatkę, do Wieruszowa oraz przez Wielisławice w drodze powrotnej do Opatowa.

Pierwszym przystankiem, był postój w pobliżu pozostałości Starego Młyna oraz baszty w Bolesławcu, gdzie bibliotekarz Ewa Kołek przybliżyła seniorom historię tych miejsc. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Wieruszowa, gdzie po długiej, ale jakże przyjemnej jeździe udali się na poczęstunek w miejscowej pizzerii. Czas spędzony przy posiłku był doskonałą okazją do rozmów i odpoczynku oraz zebrania sił do dalszej drogi.  Kolejnym miejscem, w którym zatrzymali się seniorzy i bibliotekarki był wieruszowski rynek, gdzie Pani Ewa po krótce opowiedziała historię Wieruszowa oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące wieruszowskiego samolotu „Litka”.

W końcu przyszedł czas na powrót do Opatowa trasą prowadzącą przez las i malowniczą Aleję Dębów Czerwonych. Do mety rowerowej wycieczki uczestnicy dotarli późnym popołudniem, w doskonałych humorach i z ochotą na kolejne wyjazdy.

Wycieczka seniorów z Opatowa

Utworzono dnia 12.10.2021, 11:21

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 167

W poprzednim miesiącu: 146

Wszystkich: 2070

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."