Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Wycieczka do Kolejkowa

Utworzono dnia 31.08.2022
 

W poniedziałek 22 sierpnia 2022 r. ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci z terenu gminy Łęka Opatowska wybrała się na bezpłatną wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd do Kolejkowa zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w ramach projektu „Nauka, kultura, rozrywka – to lubię w mojej bibliotece!” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Podczas jednodniowej wycieczki, uczestnicy poznali niesamowity, miniaturowy świat przedstawiony na licznych makietach Kolejkowa. Podczas zwiedzania wystawy z przewodnikiem, dzieci zostały zabrane w magiczną podróż po znanych miejscach Śląska i Dolnego Śląska, a to wszystko w towarzystwie stukotu pociągów i tramwajów kursujących pomiędzy stacjami. Makiety z licznymi miniaturowymi mieszkańcami – Kolejkowiczami, gwarnymi ulicami, jeżdżącymi samochodami, tramwajami, pływającymi statkami, zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.  A to wszystko w towarzystwie przeplatających się co parę minut efektów dnia i nocy – po zapadnięciu zmroku w oknach domów i na ulicach zapalają się światła.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających Kolejkowo było Miasto z Piasku przedstawiające niesamowite rzeźby, ocean oraz wrocławskie legendy, zbudowane z ponad 8 ton piasku.

Po zwiedzeniu ekspozycji Kolejkowa, uczestnicy wycieczki udali się na warsztaty modelarskie, gdzie pod okiem instruktorki wykonali miniaturowe kamienice. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom Młodego Modelarza.

Na zakończenie niezwykle emocjonującego i pełnego wrażeń dnia, dzieci oraz bibliotekarki udali się na zasłużony posiłek, po którym wyruszyli w drogę powrotną.

Partner:

 

Kolejkowo

Utworzono dnia 31.08.2022, 10:34

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 57

W poprzednim miesiącu: 301

Wszystkich: 3106

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."