Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM KONKURSU TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA

Utworzono dnia 02.09.2021

Rozstrzygnięty został konkurs na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną” zorganizowany przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie – Gabrielę Brzezińską i Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii – Danutę Gąszczak.

W konkursie udział wzięli mieszkańcy z terenu Gminy Łęka Opatowska, których zadaniem było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej z użyciem naturalnych materiałów i z wykorzystaniem tradycyjnych form zdobniczych.

Konkurs miał na celu stworzyć okazję do wspólnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym w sposób kreatywny, budujący pozytywne relacje z dala od używek (alkohol, narkotyki itp.) oraz zainicjować społeczność lokalną do większego zaangażowania w kulturalną działalność Biblioteki.

Na konkurs wpłynęły 34 palmy prezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny, w których przygotowanie często zaangażowane były całe rodziny.

22 marca 2021 r. komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Gąszczak, Ewa Gudra oraz ks. Józef Wachowiak, dokonała oceny rękodzieł i przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach:

1. Kategoria palmy do 130 cm:

I miejsce – Julia Kaczmarzyk

II miejsce – Hubert i Tomasz Gąszczak

III miejsce – Benedykta i Paula Tomczak

Wyróżnienia: Maciej Balcerek i Anna Pilarek, Dawid i Katarzyna Gąszczak, Miłosz Biczysko, Szymon, Bartosz, Agnieszka i Mateusz Fojtar.

2. Kategoria palmy powyżej 130 cm:

I miejsce – Ewa Osada

II miejsce – Hania, Emilia i Małgorzata Sułot

III miejsce – klasa III zespołu Szkół w Łęce Opatowskiej

Wyróżnienia: Kamil i Ewelina Holka, Wiktoria i Bartosz Skąpscy, Koło Gospodyń Wiejskich Siemianice.

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni bonami podarunkowymi lub nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Organizatorów, natomiast każdy uczestnik otrzymał ponadto pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Palmy będzie można obejrzeć w Niedzielę Palmową w kościele parafialnym w Opatowie.

Laureatom i uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udziału w konkursie.

Wręczenie nagród Palma

Utworzono dnia 28.09.2021, 11:22

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."