Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Wieczór poetycki i koncert poezji śpiewanej

Utworzono dnia 24.11.2022

17 listopada 2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu poetki Agnieszki Chrobot oraz towarzyszących jej muzyków Małgorzaty Pasznickiej i Mariusza Buczka.  Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pani Agnieszka pochodzi z Kluczborka. Tam z dużym poświęceniem realizowała się jako nauczyciel i wychowawca, angażując się w sprawy młodzieży. Po przejściu na emeryturę zajęła się twórczością literacką. Jest autorką tomików takich jak: „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Jestem”. Muzycy Małgorzata Pasznicka oraz Mariusz Buczek pochodzą z Wołczyna. Tworzą aranżacje muzyczne do poezji poetki i razem koncertują, ponadto komponują muzykę do wierszy innych poetów oraz tworzą własne utwory np. „Szukam swego miejsca”, „Moja cudowna chwilo”.

Poezja Pani Agnieszki, jak sama podkreśla, mówi przede wszystkim o miłości. Jednak w swoich refleksyjnych wierszach opowiada nam również o radościach i troskach dnia codziennego. Jej poezja skłania do zadumy, refleksji, do zatrzymania się w życiowej gonitwie choć na krótką chwilę.

I właśnie wieczór ten stanowił taką okazję, do zatrzymania się, przeżywania wzruszeń i radości, pełen pozytywnych emocji, a przede wszystkim spędzony w miłej i ciepłej atmosferze.

Po koncercie goście mogli zakupić płyty i tomiki poezji artystów.

Wieczór poetycki

Utworzono dnia 24.11.2022, 10:15

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 237

W poprzednim miesiącu: 208

Wszystkich: 5590

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."