Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Warsztaty biżuterii szklanej - Dzieje się w bibliotece...

Utworzono dnia 02.09.2021

24 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się warsztaty robienia biżuterii szklanej organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”. Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach zajęć dla uczestników przygotowano część kreatywno-warsztatową polegającą na tworzeniu biżuterii szklanej. Na początku młodzież zapoznała się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii rękodzielniczej z metalu i szkła. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznali zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw. Praktyczna część warsztatów obejmowała projekt biżuterii, selekcję i komponowanie materiałów oraz wykonanie naszyjnika.

Podczas zajęć młodzież wysłuchała bajki o dwóch turystach zwiedzających miasteczko w górach, pt. „Naturalnie, naturalnie” ze zbioru Bajek filozoficznych Michaela Piquemala.

Z owej bajki dowiadujemy się czym jest piękno w życiu człowieka i jak je postrzegamy na każdy etapie swojego życia. Wspólnie podjęliśmy się interpretacji cytatu Davida Hume i szukaliśmy przykładów dostrzegania piękna tam, gdzie inni widzą brzydotę (np. przez pryzmat miłości):

„Piękno nie jest właściwością przedmiotów samych przez się;

istnieje jedynie w umyśle, który je ogląda, a każdy umysł dostrzega inne piękno.

Niektórzy nawet widzą brzydotę tam, gdzie inni widzą piękno.”

Dodatkowo, jak na każdym warsztacie z cyklu „Dzieje się w bibliotece…”, każdy uczestnik wykonał własną, trwałą grafikę na koszulce.

Biżuteria szklana

Utworzono dnia 28.09.2021, 13:15

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."