Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

„W czytaniu jest moc”

Utworzono dnia 13.12.2022

W listopadowe przedpołudnie Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej odwiedziły podopieczne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi z opiekunem. Celem spotkania było zapoznanie gości z biblioteką i pracą bibliotekarza. Oprócz tego przygotowane zajęcia czytelnicze i plastyczne nawiązywały do dnia 14 listopada, kiedy to obchodzono Ogólnopolski Dzień Biblioterapii.  W tym roku przebiegał on pod hasłem: „ Czytanie daje siłę”.

Na początku spotkania goście wysłuchali głośno przeczytanego opowiadania terapeutycznego pt.: „Mkukusu i pierwsza kropla wody”. Uczestniczki bardzo chętnie zabrały głos w pogadance, gdzie   głównym i ważnym tematem było rozpoznawanie potrzeb własnych i potrzeb innych ludzi. Uzmysłowienie, jak ważne jest pomaganie i zrozumienie innych, ale również zrozumienie własnych potrzeb.

Kolejnym etapem spotkania było zapoznanie się podopiecznych z księgozbiorem biblioteki oraz
z pracą bibliotekarza. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyła się wystawa prac Wiktorii Szczęsnej.

Podsumowaniem wizyty były zajęcia manualne polegające na zrobieniu zakładek do książek.

Wizyta gości odbyła się w przemiłej atmosferze, a podopieczne WTZ zapewniły, że nie jest to ich ostatnia wizyta w bibliotece.

wtz

Utworzono dnia 13.12.2022, 12:23

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 266

Wszystkich: 3546

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."