Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Spotkanie z pisarką Joanną Jax

Utworzono dnia 25.10.2022

18 października 2022 roku czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskie z siedzibą w Opatowie mieli przyjemność spotkać się ze znaną i lubianą autorką powieści historycznych Joanną Jax.

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, jest olsztynianką, absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną, tworzy grafiki i zajmuje się copywritingiem. Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”, która spotkała się z pozytywnym przyjęciem recenzentów i czytelników. W roku 2015 napisała kolejną powieść „Długa droga do domu”. Wybrana głosami czytelników do finału Festiwalu „Pióro i Pazur” na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. W swoim dorobku ma już ponad 35 książek, wśród nich takie tytuły jak: „Syn zakonnicy”, „Białe róże z Petersburga”, cykl powieści „Zemsta i przebaczenie”, trylogia „Córka fałszerza”….

Podczas spotkania czytelnicy dowiedzieli się skąd pani Joanna czerpie informacje historyczne do swoich powieści. Wątki historyczne przedstawiane w książkach autorki są zawsze dokładnie sprawdzane i analizowane oraz mają poparcie w dokumentach i faktach.

Przekonaliśmy się, że pani Joanna ma niezwykły talent do snucia opowieści nie tylko na papierze – czas płynął bardzo szybko i w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.

Czytelnicy nagrodzili panią Joannę gromkimi brawami. Padło też wiele ciepłych i miłych słów na temat jej książek. Chętni mogli zakupić wybrane książki opatrzone autografem pisarki. Mieli też okazję na chwilę osobistej rozmowy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Na tropie kultury-biblioteka dla seniora” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

spotkanie autorskie

Utworzono dnia 25.10.2022, 13:40

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 734

W tym miesiącu: 1180

W poprzednim miesiącu: 214

Wszystkich: 7738

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."