Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Spotkanie z archeologiem

Utworzono dnia 22.04.2022

8 kwietnia 2022 roku Filia Biblioteczna w Łęce Opatowskiej zorganizowała dla przedszkolaków z Łęki Opatowskiej spotkanie z archeologiem Tomaszem Murzyńskim.

Na wstępie bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie o dinozaurze. Następnie Pan Tomek zaprezentował przedszkolakom 2 wierszyki o archeologu pt.: „ Archeolog” - Doroty Strzemińskiej-Więckowiak i „Noga archeologa” – Rafała Witka.

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem archeologa. Pan Tomek opowiadał o swojej pracy, czyli kim jest archeolog i czym się zajmuje. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia, których używa przy pracy na wykopaliskach oraz odkrycia archeologiczne, które zostały wykopane właśnie przez Pana Tomka.  Były to m.in. monety, urny, naczynia z gliny, czaszki i kości zwierząt oraz ludzki. Niezwykle emocjonujące dla przedszkolaków było to, że niektóre wykopaliska można było dotknąć lub wziąć do ręki. Mali słuchacze mieli również wiele pytań, na które Pan Tomek  odpowiadał z uśmiechem.

Następnie dzieci kolorowały obrazki i oglądały książeczki przyniesione z biblioteki.

Wizyta archeologa była bardzo ciekawym doświadczeniem dla starszaków i maluszków, dzięki niej dzieci zdobyły nowe informacje na temat śladów odległej przeszłości.

Po zakończeniu spotkania kierownik Filii Bibliotecznej podziękowała Panu Tomkowi za niezwykle interesujące zajęcia i wręczyła mu drobny upominek.

Spotkanie z archeologiem

Utworzono dnia 22.04.2022, 13:44

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 167

W poprzednim miesiącu: 146

Wszystkich: 2070

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."