Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Spotkanie seniorów z dietetykiem

Utworzono dnia 30.11.2022

24 listopada 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała spotkanie dla seniorów z psychodietetykiem Panią Karoliną Krawczyk-Borowiec.

Tematem spotkania było zdrowe odżywianie osób starszych oraz odchudzenie tradycyjnej kuchni polskiej, tak by była jednocześnie smaczna i zdrowa. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną i  wysłuchać fachowych porad nie tylko na temat samego żywienia, ale również suplementacji witamin i minerałów. Seniorzy byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali sporo pytań, na które Pani Karolina odpowiadała bardzo wyczerpująco.

Po zakończeniu prelekcji wszyscy obecni mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów składu ciała i uzyskać indywidualną poradę odnośnie otrzymanych wyników.

Spotkanie edukacyjne ze specjalistą było jednym z ważnych założeń projektu „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora”. Projekt całościowo miał wpływać na aktywizowanie seniorów w wielu obszarach, takich jak kultura i czytelnictwo, ciekawe formy spędzania wolnego czasu, ale również zdrowie i edukacja, a całościowo poprawa komfortu życia seniora.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie dla seniorów

Utworzono dnia 30.11.2022, 15:59

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 266

Wszystkich: 3546

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."