Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Policjanci czytają dzieciom

Utworzono dnia 13.09.2021

8 września 2021 roku, funkcjonariusze z posterunku policji w Opatowie, przeczytali dzieciom przygodę samochodzika Franka pt.: „ Policjant”. Lektorami byli dzielnicowi: mł. asp. Tomasz Wyżnikiewicz i st. sierż. Adam Śmiałek, którzy bardzo chętnie włączyli się w akcję czytania dzieciom. Na spotkanie przybyli również uczniowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, później uczestniczyły w rozmowie na temat przeczytanego tekstu.

Wizyta policjantów była doskonalą okazją do pogadanki na temat kształtowania prawidłowych postaw i bezpiecznych zachowań, jakie powinny towarzyszyć dzieciom w codziennym życiu. W trakcie spotkania, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zachowaniu ostrożności podczas zabawy. Była też mowa o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas poruszania się po drogach, jako pieszy i rowerzysta. 

Wszyscy uczniowie z uwagą słuchali wskazówek i rad, które na pewno ułatwią bezpieczne zachowanie w różnych sytuacjach.  Atrakcją wizyty była prezentacja podstawowego wyposażenia policjanta, np. : kajdanki, urządzenie do badania stanu trzeźwości (alkomat), czy Mobilny Terminal Noszony – Bluebird .

Spotkanie z funkcjonariuszami policji nie mogło się oczywiście odbyć bez sposobności obejrzenia radiowozu. Policjanci zaprosili dzieci, aby mogły wsiąść do radiowozu i zobaczyć tym razem wyposażenie służbowego samochodu. Dzielnicowi wyjaśnili również, jakie zadania wykonuje się przy pomocy policyjnych radiowozów, a także do czego służy radiostacja. Przy okazji odpowiedzieli na liczne pytania dzieci. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę policjantów.

Policjanci czytają dzieciom

Utworzono dnia 12.10.2021, 10:16

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."