Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Na tropie kultury - wyjazd z seniorami do teatru

Utworzono dnia 27.09.2022

W czwartkowe popołudnie 22 września 2022r. ponad 40 osobowa grupa seniorów z gminy Łęka Opatowska udała się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie. Wyjazd ten stanowił jedno z wielu wydarzeń, jakie Biblioteka w Opatowie zaplanowała dla seniorów w ramach realizacji zadania „Na tropie kultura – biblioteka dla seniora”.

Jedną z atrakcji dla uczestników wyjazdu, był pokaz Wrocławskiej Fontanny multimedialnej zlokalizowanej w malowniczym parku Szczytnickim, otoczonej pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia. Dzięki zainstalowanym w fontannie dyszom woda tryska w formie gejzerów, mgiełki i piany na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlono wizualizacje w towarzystwie muzyki klasycznej oraz efektów laserowych. Nie zabrakło również sposobności do pospacerowania w parku.

Następnie seniorzy udali się na obiad do jednej z wrocławskich restauracji. Wspólny posiłek był świetną okazją do prowadzenia długich i ciekawych rozmów w miłej atmosferze. Później korzystając z pięknej, jesiennej pogody grupa przespacerowała się w kierunku Wrocławskiego Teatru Komedia.

Głównym punktem programu wycieczki z seniorami był spektakl komediowy pt. „Pomoc domowa”. Przedstawienie w niezwykle zabawny sposób opowiadało o miłosnych perypetiach małżeństwa, któremu skomplikowane sprawy sercowe pomaga rozsupłać niezawodna Nadia - tytułowa pomoc domowa. Przezabawna komedia dostarczyła uczestnikom  dużo uśmiechu oraz wprawiła ich w doskonały nastrój.

Wyjazd seniorów do teatru został zorganizowany w ramach zadania „Na tropie kultura – biblioteka dla seniora” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Seniorzy w teatrze

Utworzono dnia 27.09.2022, 13:13

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 237

W poprzednim miesiącu: 208

Wszystkich: 5590

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."