Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Misiowe spotkanie w bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2023

W miniony czwartek 5 stycznia, dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej w Łęce Opatowskiej wraz z wychowawczyniami, zostały zaproszone do Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej. Bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków różne niespodzianki. W bibliotece czekały na maluszki pluszowe misie, które dzieci mogły przytulać oraz bawić się nimi.

Na początku spotkania maluszki wysłuchały przygody Misia Tulisia pt.: „Kochamy Cię Misiu Tulisiu”. Przedszkolaki przytulając się do misiów słuchały z zaciekawieniem czytanej książki. Po wysłuchaniu bajki, miała miejsce krótka pogadanka na temat przyjaźni i o tym jak to dobrze mieć wokół siebie przyjaciół. A najlepszymi przyjaciółmi dzieci są...misie.

Bibliotekarka wspomniała również o wyprawkach czytelniczych, które czekają w bibliotece na dzieci w wieku od 3-6 lat. Kolejną atrakcją był misiowy przysmak. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkim, faceliowym miodkiem.

Następną niespodzianką były zajęcia manualne, czyli kolorowanie i ozdabianie szablonów z różnymi misiami. Jednak największą frajdę sprawiły przedszkolakom zabawy ruchowe i tańce z misiami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały z rąk bibliotekarki medale Przyjaciela Pluszowego Misia.

spotkanie w bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2023, 14:27

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 84

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 266

Wszystkich: 3546

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."