26 maja Filia Biblioteczna w Siemianicach odwiedziła dzieci w miejscowym przedszkolu. Spotkanie przebiegło w ciepłej i radosnej atmosferze, a przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych zajęciach.
Podczas wizyty dzieci wysłuchały dwóch książek autorstwa Jacoba Granta pt. „Miś ma stracha” oraz „Miś w lesie”. Mali słuchacze z zaciekawieniem śledzili przygody sympatycznego bohatera, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat przeczytanych opowieści.
Po wspólnym czytaniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastycznych. Z okazji obchodzonego tego dnia „Dnia Matki” dzieci przygotowały kolorowe i pełne serca laurki dla swoich mam. Wykonane prace były bardzo pomysłowe i starannie przygotowane, a mali artyści wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem.
Spotkanie było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, a także do wspólnej zabawy i rozwijania wyobraźni dzieci.
Źródło : Filia Biblioteczna w Siemianicach.


