Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Książka moim przyjacielem

Utworzono dnia 04.05.2023

Obchodzony co roku 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiła w 1995 roku UESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Święto zainaugurowane w Barcelonie , w setną rocznicę powstania Unii. Ten dzień był okazją, by odwiedzić bibliotekę i dowiedzieć się tego, jak różnorodne mogą być książki. Dlatego też w dniu 18 kwietnia Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej odwiedziły dzieci z starszej grupy przedszkolnej w Łęce Opatowskiej z wychowawczyniami.

           Podczas spotkania dzieci dowiedziały się: czym dokładnie jest biblioteka, co to jest wypożyczanie książek i na czym ono polega. Przedszkolaki zostały też poinformowane, jak zdobyć kartę Małego Czytelnika i wziąć udział w akcji: „Mała Książka Wielki Człowiek”. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali też opowiadania Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pt.: „Basia i biblioteka”. Kolejnym elementem spotkania była pogadanka o książkach i prezentacja różnych rodzajów książek: dla dzieci, młodzieży, dorosłych, popularnonaukowych. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się jednak książki dla dzieci „: dźwiękowe, pachnące i świecące w ciemności. Dzieci z wielką radością zapoznały się z wyjątkowym dla nich miejscem, księgozbiorem oraz podstawowymi regułami zachowania się w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy dbać o książki.

      W drugiej części spotkania przeprowadzono zajęcia plastyczne, na których dzieci robiły zakładki do swoich książek. Przedszkolaki wykonały pięknie, kolorowe i uśmiechnięte gąsienice.

Książki trzeba szanować, a jednym z elementów dbania o nie jest używanie zakładek.

zajęcia

Utworzono dnia 04.05.2023, 14:58

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 70

W tym miesiącu: 137

W poprzednim miesiącu: 233

Wszystkich: 8921

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."