Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Koła autobusu kręcą się...

Utworzono dnia 15.12.2021

1 grudnia 2021 r. Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej odwiedziły przedszkolaki z grupy „starszaków” z Przedszkola Samorządowego w Łęce Opatowskiej i dzieci z „zerówki” ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej.

W bibliotece na dzieci czekali niecodzienni goście: pracownicy Biura Podróży AS TRAVEL - pilot wycieczek Iwona Kołodziejczak oraz zawodowy kierowca autobusu Bartek Czechowski.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem przedszkolakom opowiadania Nadii Berkane pt. „Marysia nad morzem” i wiersza pt. „Wesoły autobus”.

Jako pierwsza o swojej pracy opowiedziała pani pilot wycieczek, wyświetlając dzieciom prezentację multimedialną przedstawiającą różne zakątki Polski i świata, które odwiedziła. Pamiątką z tych podróży są kolorowe magnesy, które dzieci mogły oglądać słuchając równocześnie o wesołych i zabawnych przygodach pani Iwony.

Z kolei pan Bartek zapoznał dzieci z zawodem kierowcy opowiadając o zasadach zachowania się w autobusie i na przystanku oraz o stroju jaki obowiązuje kierowcę. Wymienił zasady bezpiecznej podróży autokarem oraz prędkości z jaką autobus może wozić pasażerów. Dzieci miały kilka zadań ruchowych do wykonania, z którymi świetnie sobie poradziły a zwycięzcy zostali nagrodzeni przez pana Bartka.

Na zakończenie spotkania goście zaprosili wszystkich na przejażdżkę autobusem po placu, dodatkowo każde dziecko mogło usiąść za kierownicą pojazdu i poczuć się jak prawdziwy kierowca.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i na pewno pozostanie wszystkim głęboko w pamięci.

Kierownik Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej serdecznie dziękuje firmie AS TRAVEL – Andrzej i Łukasz Siwik za wspaniale przeprowadzone zajęcia i życzy szerokiej drogi.

Koła autobusu kręcą się...

Utworzono dnia 20.12.2021, 16:58

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."