Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Głośne Czytanie w Filii w Łęce Opatowskiej

Utworzono dnia 02.09.2021

Głośne czytanie jest jedną z metod zachęcających do spotkań z lekturą, stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, naucza wartości, pobudza wyobraźnię dziecka.

23 czerwca br., dzieci z grupy młodszej z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łęce Opatowskiej razem z wychowawczynią uczestniczyły w spotykaniu w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej. Dla większości przedszkolaków były to pierwsze odwiedziny w bibliotece.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótką pogadanką o miejscu jakim jest biblioteka: np. Po co przychodzimy do biblioteki? itd. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i słuchały różnych ciekawostek o bibliotece.

Następnie przedszkolaki wysłuchały kolejnej przygody ulubionej bohaterki dzieci : Kici Koci. Tym razem tytuł opowiadania brzmiał: „To moje!”. W trakcie czytania dzieci aktywnie włączały się w dyskusje i oceniały zachowanie naszej bohaterki.

Po przeczytaniu książeczki dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące lektury. Kolejna część spotkania to zwiedzanie biblioteki i zapoznanie się z pracą bibliotekarza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały nowe książki znajdujące się w zbiorach wypożyczalni, a jest ich mnóstwo: o zwierzętach, o księżniczkach i innych bohaterach z dziecięcych marzeń. Nic tylko przychodzić, wybierać i wypożyczać.

W trakcie spotkania wspomniano także o akcji „Mała książka – wielki człowiek”, która nadal trwa w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej. Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie dzieci w wieku 3-6 lat.

Na zakończenie zajęć dzieci miały chwilę czasu na zabawę w kąciku dziecięcym, a przy pożegnaniu przedszkolaki wręczyły Pani Bibliotekarce piękną laurkę w kształcie serca.

Jak zwykle odwiedziny w bibliotece dostarczyły dzieciom wielu wrażeń.

Pamiętajmy !!! Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

Czytanie w Łęce

Utworzono dnia 28.09.2021, 13:07

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."