Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

FINAŁ PROJEKTU „DZIEJE SIĘ W BIBLIOTECE…”

Utworzono dnia 02.09.2021

20 sierpnia 2021 roku na placu przy Bibliotece w Opatowie odbyła się finałowa impreza integracyjna podsumowująca zadanie „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 9 800,00 zł. W ramach projektu w Bibliotece w Opatowie zorganizowany został cykl warsztatów i zajęć, podczas których uczestnicy wykonywali przeróżne kreatywne prace m.in. szyli breloki z filcu, wykonywali szklaną biżuterię, ozdabiali drewniane szkatułki metodą decoupege, robili pluszowe misie, budowali i programowali roboty z klocków LEGO.

Mimo niesprzyjającej aury piątkowe wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców gminy. Imprezę rozpoczęła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie – Gabriela Brzezińska, która pokrótce opowiedziała o założeniach projektu oraz go podsumowała. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierował wójt gminy Łęka Opatowska – Adam Kopis.

Obecni na wydarzeniu mogli obejrzeć przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawę fotograficzną prezentującą dokonania dzieci i młodzieży uczestniczącej w warsztatach w Bibliotece. Dla najmłodszych przygotowano atrakcję w postaci gier i zabaw, konkursów, malowania twarzy oraz puszczania baniek z animatorkami kultury, w których to zajęciach dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.

Główną atrakcją wieczoru były dwa seanse kina plenerowego, na które przybyła liczna publiczność. Dzięki leżakom, ciepłym kocykom i przyjemnej oprawie wydarzenia widzom nie straszny był wieczorny chłód. Najpierw wyświetlono film familijny dla najmłodszych pt. „Urwis”, następnie dla młodzieży i dorosłych wzruszający dramat muzyczny pt. „Wierzę w Ciebie”.

Dzięki uprzejmości Pań z KGW w Opatowie, w trakcie imprezy funkcjonował kącik gastronomiczny,  w którym dostępne były kawa, ciasto, napoje i frytki. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwały druhny z OSP w Opatowie. Paniom z KGW w Opatowie i OSP w Opatowie oraz wszystkim osobom, zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia organizator serdecznie dziękuje za pomoc.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."