Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Ferie w Bibliotece w Opatowie

Utworzono dnia 31.01.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w czasie ferii zimowych zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży.

20 stycznia odbyły się zajęcia z Robotyki z Lego dla dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki robotyki i programowania. Warsztaty przeprowadziły instruktorki z Wieruszowskiego Domu Kultury. W ruch poszły wszystkie dostępne klocki, laptopy oraz nieograniczona wyobraźnia dzieci. Efektem ich pracy były min. dźwigi, pojazdy przypominające kosmiczne łaziki i inne roboty. Właściwie zaprogramowanie i zdalnie sterowane poruszały się rozpoznając i omijając przeszkody.

 

21 stycznia biblioteka zaprosiła dzieci  z klas 0-4 na urodzinowe przyjęcie Kubusia Puchatka. Aby dotrzeć na przyjęcie dzieci musiały odnaleźć „medal przyjaciela Kubusia Puchatka” poruszając się „kubusiowymi śladami” po Stumilowym Lesie gdzie po drodze czekały na nie, nie lada wyzwania. Gdy wszyscy dotarli na urodziny Kubusia w prezencie wręczyli mu własnoręcznie wykonane laurki oraz ulubiony przysmak misia – MIÓD. Jak to na przyjęciach bywa – był tort, wspólne śpiewanie, zabawy ruchowe i konkursy.

 

24 stycznia w bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Lego, gdzie do wspólnego budowania  z klocków Lego zaprosiliśmy dzieci i młodzież z klas 1-8. W tym dniu uczestnicy warsztatów poznali historię powstania klocków LEGO, jego twórcę cieślę Ole Kirika Christiansena oraz genezę duńskiego wyrażenia leg godt, czyli po prostu: baw się dobrze. Podczas zajęć uczestnicy warsztatów pracowali w parach składając ciekawe konstrukcje i budowle według własnego pomysłu. Dzięki bogatej wyobraźni i kreatywności uczestników powstały wyjątkowe budowle.

Również w tym dniu w godzinach popołudniowych odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 1-8 lat pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Spektakl przedstawiał losy zaginionego chłopca i dziewczynki, która za wszelką cenę pragnęła go odnaleźć. Podróże małej Gerdy można było nie tylko obejrzeć, ale również wziąć w nich czynny udział. Dzieci pomogły dziewczynce pokonać wiele trudności by w końcu odnaleźć najlepszego przyjaciela i uratować go z lodowego pałacu Królowej Śniegu.

25 stycznia do biblioteki zawitała młodzież aby wziąć udział w warsztatach Makramowe DIY. Uczestnicy podjęli się niesamowicie pracochłonnej pracy jaką są makramy. Technika makramy polega na przeplataniu sznurka i łączenia go za pomocą węzłów. Dzięki temu usprawniają się ręce , rozbudza wyobraźnia konstrukcyjna, a także kształtują odczucia estetyczne, koordynacja ruchów i logiczne myślenie. Podczas zajęć młodzież poznała 2 podstawowe sploty dzięki czemu mogła upleść piękne wisiorki ozdobione koralikami.

Podczas każdego spotkania z dziećmi i młodzieżą w bibliotece odbywało się głośne czytanie i wyświetlany był film.

Zajęcia w czasie ferii zimowych zostały dofinansowane ze środków pochodzących z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii będących w dyspozycji Pełnomocnika Wójta Gminy Łęka Opatowska..

Ferie w Opatowie

Utworzono dnia 01.02.2022, 09:08

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 209

W poprzednim miesiącu: 448

Wszystkich: 8518

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."