Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Dziennikarska pasja

Utworzono dnia 15.10.2021

8 października 2021 r., w Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej, zorganizowano kolejne zajęcia z dziennikarzem Michałem Zaczykiem, redaktorem naczelnym „Radia Sud” oraz gazety bezpłatnej „Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej.

Na początku Pan Michał opowiedział o swojej pracy. Jak to jest być dziennikarzem i spikerem, a także o różnych ciekawostkach związanych z tym zawodem. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do naszego gościa. Redaktor odpowiadał na nie z dziennikarską precyzją. Kolejnym punktem spotkania były zajęcia praktyczne z profesjonalnym sprzętem, który jest niezbędny w pracy dziennikarza radiowego i telewizyjnego. Młodzież mogła poczuć się jak prawdziwy dziennikarz, ponieważ Pan Michał udostępnił im swoje narzędzia pracy. Uczniowie mogli operować specjalną studyjną lampą lub wcielić się w rolę spikera i czytać różne teksty. Jednym z nich był scenariusz legendy: „ O piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Młodzież czytała go z podziałem na rolę. Dodatkowym atrakcją było też przeczytanie przez uczestników spotkania prognozy pogody.  Wszystkie występy były nagrywane. Pan Michał zaproponował, że nagrania zbierze w całość i przygotuje odpowiednio obrobiony film jako prezent dla klasy 5. 

Uczniowie znakomicie radzili sobie z zadaniami, które przygotował dla nich redaktor.
W ten to sposób wyodrębnił osoby, które mają potencjał i predyspozycje do tego, aby w przyszłości pracować w zawodzie spikera radiowego lub telewizyjnego. Młodzieżi z ogromną werwą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Na zakończenie spotkania, Pan Michał zaprosił do studia Radia SUD wszystkich uczniów klasy 5 z wychowawczynią. Zaproszenie to ucieszyło zainteresowanych, którzy z niecierpliwością będą czekać na wyjazd do naszego lokalnego Radia Sud.

Dziennikarska pasja

Utworzono dnia 26.10.2021, 11:43

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 43

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 166

W poprzednim miesiącu: 146

Wszystkich: 2069

Projekt "Nauka, kultura, rozrywka - to lubię w mojej bibliotece!" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."