Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Decoupage na drewnianych szkatułkach - Dzieje się w bibliotece...

Utworzono dnia 02.09.2021

16 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się zajęcia „Decaupage na szkatułce” organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”. Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnikami zajęć były dzieci i młodzież, dla których przygotowano zabawy aktywizujące z elementami biblioterapii, głośne czytanie oraz część kreatywno-warsztatową polegającą na ozdobieniu drewnianej szkatułki metodą decoupage. Dodatkowo, jak na każdym warsztacie z cyklu „Dzieje się w bibliotece…”, każdy uczestnik wykonał własną, trwałą grafikę na koszulce.

Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach i przystąpiły do pracy wykonując zdobienia na drewnianym pudełku metodą decoupage. Do ozdobienia przedmiotów potrzebowali pędzli, farb akrylowych, kleju z lakierem oraz serwetek i papierów ryżowych z ozdobnymi motywami. Tylko od nich zależało, jaki ostatecznie wygląd będzie miała ich szkatułka. Wszyscy bardzo przyłożyli się do zadania i wykonane przez dzieci pudełka wyglądały jak małe dzieła sztuki. Własnoręcznie przygotowaną ozdobę uczestnicy zajęć zabrali ze sobą do domu. Szkatułki będą niepowtarzalną pamiątką bądź prezentem na różne okazje.

W przerwie między malowaniem i klejeniem dzieci wysłuchały hiszpańskiego podania ludowego pt. „Drewniany talerz”. Tekst pokazuje jak bardzo ważną wartością w życiu człowieka jest szacunek. W trakcie zajęć bibliotecznych uczestnicy mogli porozmawiać o tym, co to jest szacunek, przypomnieli sobie zwroty grzecznościowe i sposoby okazywania szacunku sobie oraz drugiemu człowiekowi.

Decoupage

Utworzono dnia 28.09.2021, 12:35

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."