Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Breloki z filcu - Dzieje się w bibliotece...

Utworzono dnia 02.09.2021

11 sierpnia 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbyły się zajęcia pt. „Breloki z filcu” organizowane w ramach zadania „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii” Projekt został dofinansowany z programu Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez bibliotekarz Ewę Kołek oraz dyrektor biblioteki Gabrielę Brzezińską.

W ramach zajęć dla uczestników przygotowano część kreatywno – warsztatową polegającą na szyciu breloków z filcu. Filc jest niezwykle kreatywnym materiałem, który pozwala na wykonanie różnego rodzaju ozdób i dekoracji. Taką ozdobą, którą możemy nosić przy sobie są przede wszystkim breloczki. Na początku dzieci ćwiczyły nawlekanie nitki na igłę i robienie pętelki, co wcale nie okazało się takie proste. Następnie każdy nieskomplikowanym ale mocno trzymającym ściegiem zaczął naszywać ozdobne elementy breloka. Ostatnim etapem pracy było zszycie i wypełnienie watą wisiorka oraz przymocowanie tasiemki z karabińczykiem. Dodatkowo, jak na każdym warsztacie z cyklu „Dzieje się w bibliotece…”, każdy uczestnik wykonał własną, trwałą grafikę na koszulce.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Diany Hsu pt. „Smok Josh” dotyczącego tolerancji. Tekst opowiadania pomógł dzieciom zrozumieć tak ważny temat akceptacji, szacunku i różnorodności.

Zajęcia pokazały dzieciom, że postawę poszanowania drugiej osoby powinniśmy budować w sobie już od najmłodszych lat i dzięki temu, że ludzie są różni doskonale się uzupełniają.

Breloki z filcu

Utworzono dnia 28.09.2021, 15:18

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 118

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 204

W poprzednim miesiącu: 298

Wszystkich: 1483

Projekt "Dzieje się w bibliotece - zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."