Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej

Autobusem przez świat

Utworzono dnia 18.11.2022

26 października 2022 roku Filię Biblioteczną odwiedzili uczniowie klasy 2 i 3 ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej ze swoimi wychowawczyniami. Obok budynku biblioteki czekała na dzieci niespodzianka – autobus z zawodowym kierowcą Bartkiem Czechowskim
oraz Małgorzatą Kondracką – pilotem wycieczek, którzy są pracownikami Biura Podróży
AS TRAVEL.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem i przedstawieniem gości. Następnie pani pilot opowiedziała o swojej pracy, egzaminie który musiała zdać, żeby zostać pilotem wycieczek oraz o jej obowiązkach na tym stanowisku. Dodatkowo pani Małgosia przeczytała dzieciom wesoły wiersz pt.: „Autobus” Jana Brzechwy.

Kolejnym punktem wizyty pilota i kierowcy było przejście wszystkich osób do autokaru.  Tam pan Bartek zapoznał dzieci z zawodem kierowcy. Opowiedział, jak wygląda przygotowanie do egzaminu prawa jazdy na autobus. Wymienił obowiązki kierowcy oraz zasady bezpiecznej podróży pojazdem. Podkreślił również, jak bardzo ważny jest porządek w autokarze. Zwrócił też uwagę na ogromną ilość kilometrów, które przejechał jako zawodowy kierowca.

Kolejną atrakcją  przygotowaną przez gości było zabranie wszystkich uczestników spotkania na pokaz wycieczki „na niby”. Uczniowie mogli sobie wyobrazić, jak wygląda wycieczka zorganizowana przez biuro podróży oraz zdobyć dodatkową wiedzę na temat pracy pilota
i kierowcy autobusu. Podsumowaniem „wycieczki” była przejażdżka autobusem po placu oraz to, że każde dziecko mogło usiąść za kierownicą pojazdu i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dodatkową  niespodzianką przygotowaną przez naszych gości były cukierki i dron.

Na zakończenie spotkania pani Małgosia wyświetliła na projektorze multimedialnym zdjęcia miejsc, które odwiedziła, i które warto zobaczyć. Przekonywała dzieci, że Polska jest przepięknym krajem i warto go zwiedzać. ” Cudze chwalicie, swego nie znacie…” - takim znanym cytatem pani pilot podsumowała swoje wystąpienie i zaprosiła do wspaniałej przygody, jaką jest podróżowanie.

 

Kierownik Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej Katarzyna Sobania-Okoń po raz kolejny serdecznie dziękuje firmie AS TRAVEL-Andrzej i Łukasz Siwik za możliwość zorganizowania interesującego spotkania. Podziękowania kieruje również do Małgorzaty Kondrackiej i Bartka Czechowskiego za przybycie, poświęcony czas i wspaniale przeprowadzone zajęcia.

Spotkanie w Łęce

Utworzono dnia 22.11.2022, 09:03

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 237

W poprzednim miesiącu: 208

Wszystkich: 5590

Projekt "Zaczarowany świat literatury" jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt "Na tropie kultury - biblioteka dla seniora" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

"Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Nazwa zadania: "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup  nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0."