Logo
Wydrukuj tę stronę

Odjazdowy Bibliotekarz 2018

1 lipca b.r. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie zorganizowała rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz sympatyków książek i rowerów w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Do wspólnej jazdy Biblioteka zaprosiła Klub Seniora z Opatowa oraz pana Krzysztofa Soboka - pasjonata wycieczek rowerowych, który stanął na czele peletonu. 18-stu uczestników wycieczki wyposażonych w pomarańczowe chorągiewki z logo akcji wystartowało z placu przy bibliotece w Opatowie o godzinie 13:00.

Trasa rajdu wynosiła 26 km i prowadziła przez wioski naszej gminy min. Szalonkę, Granice, Klasak, Siemianice, Mariankę Siemieńską i Raków a także przez piękne lasy zlokalizowane na obszarze rezerwatu przyrody „Las Łęgowy” w Dolinie Pomianki. Jadąc leśnymi dróżkami mogliśmy zobaczyć wolno żyjące koniki polskie. W grillowniku „Darz Bór” na strudzonych rowerzystów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek a także pyszne ciasto i kawa. Odpoczynek na łonie natury umilały nam wspólne śpiewy i dowcipy opowiadane przez uczestników.

  • Czytany 3384 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone