Logo
Wydrukuj tę stronę

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

25 maja 2016 r. w bibliotece w Opatowie i w Łęce Opatowskiej odbyły się spotkania z pisarzem Marcinem Pałaszem, w którym udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Jest on autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych.

Powieść „Sposób na Elfa” otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Autor ma w swoim dorobku pisarskim około 40 tytułów książek, z czego kilka opowiada o przygodach wspomnianego wyżej psa Elfa.

W czasie spotkania pan Marcin w pogodny i swobodny sposób przedstawiał dzieciom swoją twórczość, bohaterów i tematykę swoich książek. Barwnie opowiadał o zabawnych wydarzeniach ze swojego życia prywatnego, które stanowią inspirację do pisania kolejnych opowiadań.

Pisarz miał bardzo dobry kontakt z uczestnikami spotkania. Dzięki swojemu poczuciu humoru, zabawnym anegdotom, minom i gestom zyskał sympatię dzieci.

Na zakończenie spotkania autor chętnie i cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania oraz podpisywał dzieciom swoje książki.

 

  • Czytany 11374 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone