Logo
Wydrukuj tę stronę

Koncert poezji śpiewanej

22 września 2015 roku w Filii Bibliotecznej w Łęce Opatowskiej odbył się wieczór poetycki Agnieszki Chrobot z towarzyszeniem muzyków: Małgorzaty Pasznickiej i Mariusza Buczka. Wiersze recytowane osobiście przez poetkę, przeplatane były utworami śpiewanymi przez Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka skomponowanymi do wybranych utworów artystki. Repertuar, który zaprezentowali stanowił wspaniałą oprawę poezji i dopełnił całość wydarzenia. 

Pani Agnieszka pochodzi z Kluczborka. Tam z dużym poświęceniem realizowała się jako nauczyciel i wychowawca, angażując się w sprawy młodzieży. Po przejściu na emeryturę zajęła się twórczością literacką. Jest autorką tomików takich jak: „Jest taka cisza” (2003), „W stronę światła” (2004), „Zatrzymaj się” (2005), „Rachunek z miłości” (2006), „Służę Bogu i ludziom” (2007), „Dotknij mnie sercem” (2008). 
Jej wiersze zmuszają do zadumy, refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Centralną postacią jej utworów jest człowiek, jego wzmagania, wzloty i upadki, smutki i radości oraz miłość. Natomiast Pani Małgorzata Pasznicka i Pan Mariusz Buczek z Wołczyna są twórcami poezji śpiewanej. Nasi goście śpiewają wiersze Pani Chrobot, a równocześnie komponują muzykę do wierszy innych poetów i tworzą własne utwory np.: „Szukam swego miejsca”, „Moja cudowna chwilo”, „Nie żałuję”.

Spotkanie przebiegło w miłej i swobodnej atmosferze, publiczność gromkimi brawami podziękowała poetce i towarzyszącemu jej duetowi artystów muzyków. Urzeczona twórczością publiczność chętnie kupowała tomiki poezji i płyty, które opatrzone zostały dedykacjami i autografami autorów.

Filia Biblioteczna w Łęce Opatowskiej serdecznie dziękuje wszystkim gościom za tak liczne przybycie.

 

  • Czytany 413971 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone