Logo
Wydrukuj tę stronę

Głośne Czytanie w Bibliotece w Opatowie

22 czerwca 2021 r. dzieci z Przedszkola w Opatowie, wraz z wychowawcą odwiedziły Gminną Bibliotekę w Opatowie. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem, dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz wzbogacanie słownictwa dzieci.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Nadii Berkane pt. „Marysia nad morzem”. Na tej podstawie rozmawiały z bibliotekarką o zbliżających się wakacjach oraz poznawały świat morskiej przyrody. Aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat treści przeczytanego opowiadania, do którego później wykonały pracę plastyczną. Wspólnie namalowaliśmy farbami morze i piaszczystą plażę na folii. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością oddały się zajęciu. Dobra zabawa przekształciła się w wielozmysłowe pole doświadczalne oraz okazję do artystycznych doznań.

Na zakończenie zajęć wspaniałe było robienie baniek, małych, dużych i tęczowych, a jeszcze przyjemniejsze gonienie ich i łapanie. Zajęcia niewątpliwie dostarczyły przedszkolakom sporą dawkę radości i wesołej zabawy.

  • Czytany 269 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone