Logo
Wydrukuj tę stronę

Głośne Czytanie w Filii w Łęce Opatowskiej

W piątek 18 czerwca br., dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łęce Opatowskiej, wraz z wychowawczynią, odwiedziły Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej by wziąć udział w plenerowym głośnym czytaniu oraz lekcji bibliotecznej.

Celem wizyty było przede wszystkim promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a także poznanie pracy bibliotekarza. W trakcie głośnego czytania dzieci wysłuchały jednej z przygód Kici Koci, bohaterki książek autorstwa Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w pociągu”. Nawiązując do książki, można było przeprowadzić z dziećmi pogadankę o podróżach pociągiem i zbliżających się wakacjach.

Kolejna część spotkania miała miejsce już w samej bibliotece, gdzie przedszkolaki uczestniczyły w krótkiej lekcji bibliotecznej. Atrakcją dla nich było zwiedzanie biblioteki, oglądanie książek i zapoznanie się z pracą bibliotekarza. Większość dzieci regularnie odwiedza bibliotekę, ale były też takie, które znalazły się w tym miejscu po raz pierwszy. Było to bardzo miłe i aktywne spotkanie, które pozwoliło najmłodszym lepiej poznać Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej.

  • Czytany 456 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone