Logo
Wydrukuj tę stronę

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

„Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy” było mottem spotkania uczniów klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Opatowie ze Zbigniewem Kołbą, autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, które odbyło się 21 maja 2019r. w Bibliotece w Opatowie.

Książka adresowana jest do dzieci młodszych, radzących sobie z czytaniem. Opowiada mi. o chłopcu imieniem Piotruś oraz o miejscowościach kojarzących się z zabawnymi nazwami, nazwami zwierząt czy ptaków, pokazuje jak korzystać z atlasów. Dodatkowym atutem książki są informacje, jak się uczyć, aby się nauczyć oraz jak przez zabawę możemy nauczyć się odnajdywać miejscowości na mapie.

W trakcie spotkania autor podkreślał, jak ważny dla rozwoju dzieci jest sen i prawidłowy odpoczynek oraz jakie aktywności mogą na niego negatywnie wpływać. Przekonywał uczniów do czytania książek i pogłębiania dzięki nim wiedzy. Dzieci mogły się swoją wiedzą wykazać w trakcie spotkania odpowiadając na liczne zagadki, dzięki temu spotkanie miało bardzo dynamiczny i żywiołowy charakter.

Na zakończenie Zbigniew Kołba rozdawał dzieciom autografy oraz wpisał się do księgi pamiątkowej biblioteki.

  • Czytany 1573 razy
Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowie. Wszelkie prawa do treści zastrzeżone